Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

< Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 23  Następna >

Wybrzeże Środkowe

11 sierpień 2011r.

Północna granica Pomorza środkowego na długości 156 kilometrów opiera się o brzeg Morza Bałtyckiego. W rejonie tym występuje otwarte morze, bez zatok i zalewów, o znacznej głębokości już w pobliżu linii brzegowej. Temperatura wody morskiej latem jest tu zazwyczaj od 1 do 2 stopni niższa, niż w zatokach południowego Bałtyku, lecz takie położenie ma wydatny wpływ na czystość wody i plaż. Plaże są szerokie i piaszczyste, od lądu osłonięte wałem wydm i znajdującymi się za nimi lasami. Tylko miejscami występują plaże wąskie, a brzeg ma charakter urwistej ściany. Są to brzegi ki i f owe, atakowane w porze sztormów uderzeniami wody, która często je podmywa, pozostawia wyrwy, odsłania korzenie drzew rosnących na wysokim brzegu, które później czy wcześniej niszczeją. Najdłuższe odcinki brzegów klifowych znajdują się w Jarosławcu oraz w Poddębiu koła Rowów.


Pomorze Środkowe

21 sierpień 2011r.

Pomorze środkowe wita każdego turystę i wczasowicza jako miłego gościa, oferując mu to, co jest tu najcenniejsze: ® ponad 170 kilometrów brzegu morskiego między Łebą a Dźwirzynem; - powietrze morskie czyste jak kryształ, nasycone zdrowodajnymi cząstkami jodu i bromu; - kąpiele morskie i słoneczne; - 1400 większych jezior; - obszary leśne, które zajmują prawie 40 procent obszaru między Łebą i Parsętą; - rozmaitość krajobrazu - od nadmorskich nizin po morenowe wzgórza; - malownicze doliny rzek najczystszych w Polsce; - solanki i borowiny, które od stuleci zapewniają sławę tutejszym uzdrowiskom; - osobliwość na skalę europejską - Słowiński Park Narodowy; - pamiątki przeszłości i dowody dzisiejszej gospodarności w miastach i miasteczkach; - gościnność jej mieszkańców i gospodarzy.


Świnoujście. Plażą do Międzyzdrojów

12 lipiec 2011r.

Wycieczka piesza w jedną stronę, długości 12,— 13 km. Wrócić można koleją lub autobusem. Częstotliwość połączeń — zarówno kolejowych, jak i autobusowych jest duża. Punktem wyjściowym jest Warszów, początkowy odcinek trasy opisany w wycieczce nr 9 można odbyć autobusem, którym docieramy do plaży, skąd idziemy w kierunku wschodnim do Międzyzdrojów. Stając nad brzegiem morza mamy po lewej ręce wschodni falochron ujścia Świny, sięgający daleko w morze. Jest to potężna konstrukcja zbudowana w 1. 1820—30 z głazów narzutowych. Falochron jest stosunkowo szeroki i można nim spacerować. W połowić jego długości znajduje się stawa "Młyn" (bez śmigieł), blisko końca niewielka "baszta" z galeryjką i wreszcie na głowicy kolejna stawa w kształcie metalowej wieży.


Ze Świnoujścia do Przytoru i Łunowa

02 wrzesień 2011r.

Wycieczkę można odbyć łatwo dostępnymi środkami komunikacji. Prowadzi ona do dwóch wiosek położonych niedaleko od Świnoujścia. Silniejsi fizycznie powinni zaplanować powrót plażą Bałtyku. W tym ostatnim wypadku należy przeznaczyć na wycieczkę cały dzień. Do Przytoru ze Świnoujścia — Warszowa jest ok. 9 km. W Warszowie wsiadamy do pociągu lub autobusu i jedziemy w kierunku wschodnim. Trasa autobusu mniej więcej pokrywa się z linią kolejową. Podążamy Półwyspom Przytorskim zbudowanym głównie z aluwialnych piasków, pokrytych lasami. Po drodze można zobaczyć wielkie prace, które zostały wykonane w związku z budową portowego dworca kolejowego. Lasy, przez które jedziemy, są w większości sosnowe, czasem mieszane.


Świnoujście - Kasibur

31 lipiec 2011r.

Wycieczka autobusem miejskim, na którą trzeba przeznaczyć co najmniej pół dnia (lepiej cały dzień, bowiem większa ilość czasu pozwoli na lepsze poznanie okolic — łąk, lasów, wód i wysp). Długość trasy w jedną stronę ok. 10 km (tylko do Karsiboru). Wycieczka prowadzi do wsi rybacko-rolniczej, w której znajduje się stary kościółek godny zwiedzenia ze względu na bogactwo zabytków. Punktem wyjazdowym jest dworzec autobusowy znajdujący się przy stacji kolejowej. Tutaj wsiadamy do autobusu MZK udającego się w kierunku Karsiboru (dziennie ok. 10 kursów; rozkład jazdy jest wywieszony na dworcu).


Spacer do bazy rybołówstwa dalekomorskiego

16 lipiec 2011r.

Jest to spacer długości, w obydwie strony, ok. 3 km umożliwiający zwiedzenie jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw połowów dalekomorskich i usług rybackich. Razem ze zwiedzaniem wycieczka zajmuje ok. pół dnia i należy do bardzo atrakcyjnych. Zgłoszenia na zwiedzenie bazy rybackiej od przybywających grup wycieczkowych przyjmuje Oddział PTTK przy ul. Bolesława Chrobrego. Po bazie oprowadzają i udzielają informacji przewodnicy zakładowi. Turyści indywidualni mogą się dołączyć do zwiedzających grup po uregulowaniu wszystkich spraw w Oddziale PTTK.


Strona 6 z 23, < Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 23  Następna >