Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

< Poprzednia  1 ...  5  6  [7]  8  9  ... 23  Następna >

Spacer Przez Grębice do latarni morskiej

06 lipiec 2011r.

Spacer długości ok. 3—4 km w jedną stronę. Trasę tę można odbyć także autobusem miejskim odchodzącym sprzed dworca kolejowego. Na zwiedzenie latarni i jej okolicy oraz na odpoczynek w lasach czy też na plaży trzeba przeznaczyć 2—3 godz.


Warszów na wyspie Wolin

15 lipiec 2011r.

Rozpoczynając spacer po Warszowie należy wyjaśnić, iż mieszkańcy tej części Świnoujścia rozumieją termin podwójnie: w szerszym pojęciu są to tereny miejskie położone na wyspie Wolin, w węższym natomiast obszar koło dworca kolejowego po przystań promów morskich i dzielnicę rybacką. Spacer niżej opisany prowadzi po dzielnicy położonej w pobliżu dworca kolejowego. Punktem wyjściowym jest miejska przystań promowa na wschodnim brzegu Świny. Nowoczesny, na planie koła zbudowany obiekt, mieści kilka placówek interesujących turystę; jest tam duży kiosk Cepelii i punkt informacji turystycznej, można się tam także schronić podczas niepogody.


Port Świnoujście

06 lipiec 2011r.

W Świnoporcie II węgiel jest rozładowywany na place składowe; do tego celu wykorzystuje się między innymi wagony kolejowe typu gondola z otwieranymi dnami!. Są tutaj też 2 wielkie kołoczerpaki, z których każdy przesuwa w ciągu godziny 1 tys. ton węgla na taśmowiec. Następnie taśmowiec ładuje węgiel na statki z szybkością 2 tys. ton na godzinę. Przeładunek węgla jest więc bardzo szybki. Znajdują się tu też 4 dźwigi sprowadzone z NRD, które rozładowują barki i wagony. Ta część portu jest nadal w rozbudowie. Bezpośrednio do tej partii portu przylegają zabudowania zabytkowej Twierdzy (fort II i nieco dalej fort I). Następnie mijamy latarnię morską (opisaną w wycieczce nr 9) i znajdującą się obok radiostację, całość tworzy tzw. radiolatarnię.


Statkiem w morze ze Świnoujścia

02 lipiec 2011r.

Jest to jedna z podstawowych wycieczek, którą powinien odbyć każdy turysta odwiedzający świnoujście. W sezonie letnim, z Wybrzeża Władysława IV, kilka razy dziennie odchodzą statki pasażerskie wożące turystów "w morze". Ta kilkugodzinna wycieczka pozwala na dokładne poznanie portu i poczynionych w ostatnich latach inwestycji, ujścia Świny oraz południowego fragmentu Zatoki Pomorskiej. Pozwala też na obejrzenie z Bałtyku panoramy miasta.


Na południe od śródmieścia (do Lasów Uznamskich)

08 kwiecień 2011r.

Na południe od śródmieścia (do Lasów Uznamskich) Spacer jest dość długi i trzeba przeznaczyć na niego prawie cały dzień, o ile nie dysponuje się własnym środkiem lokomocji (rowerem, motorem, samochodem). Długość trasy do Stacji Nautycznej GUM "Karsibór" — wynosi 8—9 km, a obecnie po wybudowaniu mostu do wsi Karsibór z wyspy Wolin — nie ma tutaj żadnej komunikacji miejskiej. Turystom motorowym wystarcza kilka godzin (w tym długi odpoczynek).


Wydrzany

04 kwiecień 2011r.

Mniej więcej 2,5 km od ul. Grunwaldzkiej leży osada Wydrzany, niewielkie osiedle składające się z kilkunastu zabudowań rolników. Powstało na ziemi wydartej bagnom — i stąd nazwa (administracyjna nazwa Paprotno nie jest tutaj używana). Osada znajduje się na zachodnim skraju Lasów Uznamskich, bezpośrednio przy Świdnych Bagnach, które oddzielają Polskę od NRD. Stojąc na południowym krańcu Wydrzan powinniśmy zwrócić uwagę na krajobraz tego rejonu.


Strona 7 z 23, < Poprzednia  1 ...  5  6  [7]  8  9  ... 23  Następna >