Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

  [1]  2  3  4  ... 23  Następna >

Trzebiatowa

24 lipiec 2013r.

TRZEBIATKOWA to gniazdo znanej na Kaszubach rodziny szlacheckiej, położone 6 km na zachód od Tuchomia. Wzmiankowana była już w roku 1345, a przed rokiem 1385 weszła w skład klucza tuchomskiego. Dziś to typowa rolnicza wieś, powoli rozwijająca się także jako ośrodek agroturystyki.


Osieki Bytowskie

24 lipiec 2013r.

OSIEKI BYTOWSKIE, leżące 9 km od Bytowa i 3 km od gminnej wsi Borzytuchom, położone są nad jeziorem Osiecko. Dawna wieś szlachecka lokowana była w 1355 roku. Później teren osady przejęto do domeny książęcej i stworzono folwark specjalizujący się w hodowli owiec. Bardzo ciekawy jest tutejszy niewielki park podworski, posiadający kolekcję drzew obcego pochodzenia -orzesznika owłosionego, limby, czeremchy amerykańskiej i czerwonolistnej leszczyny. W dawnym młynie od 2002 roku działa interesująca piwnica winna i minirestauracja.


Kozy

24 lipiec 2013r.

KOZY leżą 6 km na północ od Czarnej Dąbrówki, przy łokałnej drodze do Mikorowa. Znajduje się w nich interesujący pałac oraz piękne jezioro. Pierwsza wzmianka o Kozach pochodzi z 1301 roku. Wówczas właścicielem wsi był Mateusz ze Sławna. Później majątek znajdował się w rękach Pirchów, Munchowów i Somnitzów. W 1717 roku wieś zamieszkiwało także dziewięć rodzin gburskich i piętnaście rodzin parobków. W roku 1781 majątek wraz z folwarkami KOZIN i Rokitki przeszedł w ręce Massowów.


Wokół Jasienia i Czarnej Dąbrówki

24 lipiec 2013r.

WOKÓŁ JASIENIA I CZARNEJ DĄBRÓWKI Północna część powiatu bytowskiego to gmina Czarna Dąbrówka. Historycznie okolica ta przez wieki należała w większej części do powiatu słupskiego. Przyrodniczo i krajobrazowo jest to jeden z atrakcyjniejszych zakątków Kaszub. JEZIORO JASIEŃ wraz ze wsiami Jasień, Łupawsko oraz dawnymi


Czarna Dąbrowa

24 lipiec 2013r.

CZARNA DĄBROWA, położona 6 km na północ od Studzienic, była również wsią szlachecką. Jej istnienie potwierdzają dokumenty z 1346 roku. Dziś tę malowniczą wieś, z zachowanymi XIX-wiecznymi zabudowaniami, często nazywa się Grzybią Dąbrową, bowiem otaczające ją liściaste lasy są wyjątkowo grzybne. Atrakcyjne jest tu także ukształtowanie terenu - w pobliżu znajduje się wysoki brzeg polodowcowej rynny wypełnionej wodami jeziora Czarne Dąbrówno, a różnice wysokości pomiędzy poszczególnymi wzgórzami dochodzą do 80 m.


Okolice Bytowa

24 lipiec 2013r.

OKOLICE BYTOWA, STUDZIENIC I PARCHOWA Okolice Bytowa to morenowe wzgórza, porośnięte lasami i ubarwione taflą licznych jezior. Z miasta jest wszędzie blisko - czyste jeziora leżą praktycznie w jego granicach, podobnie jak rozciągające się tuż za miedzą grzybne lasy i wioski o wielowiekowej i barwnej historii.


Strona 1 z 23,   [1]  2  3  4  ... 23  Następna >