Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

 

Świnoujście

19 wrzesień 2011r.

Świnoujście jest położone na samym krańcu północno-zachodniej Polski. To jedyna nadmorska miejscowość wybrzeża polskiego, rozłożona na kilkudziesięciu wyspach (44). Trzy najważniejsze na, których położone jest miasto Świnoujście wraz z przyległymi miejscowościami to Uznam, Wolin i Karsibór. Zalew Szczeciński, Morze Bałtyckie oraz granica z Niemcami określają powierzchnię Świnoujścia, nadając kształt miastu. Świnoujście rozciąga się aż do Międzyzdrojów.


Warszów na wyspie Wolin

15 lipiec 2011r.

Rozpoczynając spacer po Warszowie należy wyjaśnić, iż mieszkańcy tej części Świnoujścia rozumieją termin podwójnie: w szerszym pojęciu są to tereny miejskie położone na wyspie Wolin, w węższym natomiast obszar koło dworca kolejowego po przystań promów morskich i dzielnicę rybacką. Spacer niżej opisany prowadzi po dzielnicy położonej w pobliżu dworca kolejowego. Punktem wyjściowym jest miejska przystań promowa na wschodnim brzegu Świny. Nowoczesny, na planie koła zbudowany obiekt, mieści kilka placówek interesujących turystę; jest tam duży kiosk Cepelii i punkt informacji turystycznej, można się tam także schronić podczas niepogody.


Świnoujście - Kasibur

31 lipiec 2011r.

Wycieczka autobusem miejskim, na którą trzeba przeznaczyć co najmniej pół dnia (lepiej cały dzień, bowiem większa ilość czasu pozwoli na lepsze poznanie okolic — łąk, lasów, wód i wysp). Długość trasy w jedną stronę ok. 10 km (tylko do Karsiboru). Wycieczka prowadzi do wsi rybacko-rolniczej, w której znajduje się stary kościółek godny zwiedzenia ze względu na bogactwo zabytków. Punktem wyjazdowym jest dworzec autobusowy znajdujący się przy stacji kolejowej. Tutaj wsiadamy do autobusu MZK udającego się w kierunku Karsiboru (dziennie ok. 10 kursów; rozkład jazdy jest wywieszony na dworcu).