Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

 

Wydrzany

04 kwiecień 2011r.

Mniej więcej 2,5 km od ul. Grunwaldzkiej leży osada Wydrzany, niewielkie osiedle składające się z kilkunastu zabudowań rolników. Powstało na ziemi wydartej bagnom — i stąd nazwa (administracyjna nazwa Paprotno nie jest tutaj używana). Osada znajduje się na zachodnim skraju Lasów Uznamskich, bezpośrednio przy Świdnych Bagnach, które oddzielają Polskę od NRD. Stojąc na południowym krańcu Wydrzan powinniśmy zwrócić uwagę na krajobraz tego rejonu.


Na południe od śródmieścia (do Lasów Uznamskich)

08 kwiecień 2011r.

Na południe od śródmieścia (do Lasów Uznamskich) Spacer jest dość długi i trzeba przeznaczyć na niego prawie cały dzień, o ile nie dysponuje się własnym środkiem lokomocji (rowerem, motorem, samochodem). Długość trasy do Stacji Nautycznej GUM "Karsibór" — wynosi 8—9 km, a obecnie po wybudowaniu mostu do wsi Karsibór z wyspy Wolin — nie ma tutaj żadnej komunikacji miejskiej. Turystom motorowym wystarcza kilka godzin (w tym długi odpoczynek).


Warszów na wyspie Wolin

15 lipiec 2011r.

Rozpoczynając spacer po Warszowie należy wyjaśnić, iż mieszkańcy tej części Świnoujścia rozumieją termin podwójnie: w szerszym pojęciu są to tereny miejskie położone na wyspie Wolin, w węższym natomiast obszar koło dworca kolejowego po przystań promów morskich i dzielnicę rybacką. Spacer niżej opisany prowadzi po dzielnicy położonej w pobliżu dworca kolejowego. Punktem wyjściowym jest miejska przystań promowa na wschodnim brzegu Świny. Nowoczesny, na planie koła zbudowany obiekt, mieści kilka placówek interesujących turystę; jest tam duży kiosk Cepelii i punkt informacji turystycznej, można się tam także schronić podczas niepogody.


Spacer do bazy rybołówstwa dalekomorskiego

16 lipiec 2011r.

Jest to spacer długości, w obydwie strony, ok. 3 km umożliwiający zwiedzenie jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw połowów dalekomorskich i usług rybackich. Razem ze zwiedzaniem wycieczka zajmuje ok. pół dnia i należy do bardzo atrakcyjnych. Zgłoszenia na zwiedzenie bazy rybackiej od przybywających grup wycieczkowych przyjmuje Oddział PTTK przy ul. Bolesława Chrobrego. Po bazie oprowadzają i udzielają informacji przewodnicy zakładowi. Turyści indywidualni mogą się dołączyć do zwiedzających grup po uregulowaniu wszystkich spraw w Oddziale PTTK.