Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

 

Spacer Świnoujście

15 kwiecień 2011r.

Spacer wiedzie w kierunku południowo-wschodnim, szosą uznamską (wiodącą do niemieckiego miasteczka Usedom). Trasa długości ok. 6 km w jedną stronę. Z powrotem można skorzystać z linii autobusowej łączącej Wydrzany z centrum miasta. Spacer prowadzi aż do granicy polsko-niemieckiej i jest ciekawy pod względem geograficznym; pozwala bowiem na obejrzenie dyluwialnej części wyspy Uznam tj. góry Chełm, u której stóp znajduje się Płachcin.


Spacer Przez Grębice do latarni morskiej

06 lipiec 2011r.

Spacer długości ok. 3—4 km w jedną stronę. Trasę tę można odbyć także autobusem miejskim odchodzącym sprzed dworca kolejowego. Na zwiedzenie latarni i jej okolicy oraz na odpoczynek w lasach czy też na plaży trzeba przeznaczyć 2—3 godz.


Spacer do bazy rybołówstwa dalekomorskiego

16 lipiec 2011r.

Jest to spacer długości, w obydwie strony, ok. 3 km umożliwiający zwiedzenie jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw połowów dalekomorskich i usług rybackich. Razem ze zwiedzaniem wycieczka zajmuje ok. pół dnia i należy do bardzo atrakcyjnych. Zgłoszenia na zwiedzenie bazy rybackiej od przybywających grup wycieczkowych przyjmuje Oddział PTTK przy ul. Bolesława Chrobrego. Po bazie oprowadzają i udzielają informacji przewodnicy zakładowi. Turyści indywidualni mogą się dołączyć do zwiedzających grup po uregulowaniu wszystkich spraw w Oddziale PTTK.


Świnoujście. Plażą do Międzyzdrojów

12 lipiec 2011r.

Wycieczka piesza w jedną stronę, długości 12,— 13 km. Wrócić można koleją lub autobusem. Częstotliwość połączeń — zarówno kolejowych, jak i autobusowych jest duża. Punktem wyjściowym jest Warszów, początkowy odcinek trasy opisany w wycieczce nr 9 można odbyć autobusem, którym docieramy do plaży, skąd idziemy w kierunku wschodnim do Międzyzdrojów. Stając nad brzegiem morza mamy po lewej ręce wschodni falochron ujścia Świny, sięgający daleko w morze. Jest to potężna konstrukcja zbudowana w 1. 1820—30 z głazów narzutowych. Falochron jest stosunkowo szeroki i można nim spacerować. W połowić jego długości znajduje się stawa "Młyn" (bez śmigieł), blisko końca niewielka "baszta" z galeryjką i wreszcie na głowicy kolejna stawa w kształcie metalowej wieży.