Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  Następna >

Wakacje, Urlop nad morzem latem i zimą

05 czerwiec 2011r.

Wbrew opiniom, zimowy urlop nad Bałtykiem nie różni się bardzo od urlopu letniego. Przecież tak w styczniu jak i w czerwcu woda morska i plaża znajdują się w tym samym miejscu. Niczym przybity gwoździem tkwi mimo upływu sześciu miesięcy widziany z plaży horyzont. Wczasowicze przebywający nad Bałtykiem latem lub zimą najwięcej wolnego czasu spędzają nad samym brzegiem morza bez względu na pogodę. W obydwu przypadkach kluczowym elementem wypoczynku jest wypatrywanie promieni słonecznych i złowrogie marudzenie na każdy przebłysk brzydkiej pogody.


Wczasy, Wypoczynek w Kołobrzegu

08 lipiec 2011r.

Tak samo jak inne kurorty nadmorskie również Kołobrzeg może się poszczycić niesamowitymi plażami, po których dziennie, zwłaszcza latem, spaceruje wielka liczba turystów, chociaż z drugiej strony znakomita większość jedynie leży i się opala. Kołobrzeg to miasto, które oczarowuje już od pierwszego spojrzenia i już od pierwszego spaceru po starówce i plaży wiele osób nie wyobraża sobie powrotu do miejsca zamieszkania. Obowiązkiem każdego wczasowicza jest zabranie ze sobą do domu pamiątek w postaci muszelek a czasem i bursztynu, które leżą na plaży. Jednakże wypoczynek nad morzem, to nie tylko spacery, kąpiele w morzu czy opalanie się na słońcu, ale także wygodne kwatery, które dniem gwarantują nam rozrywki w postaci różnych uciech i znakomite jedzenie, ale także wieczorami różnego rodzaju dyskoteki.


Puck - gmina

11 czerwiec 2011r.

Gmina Puck jest największą gminą na terenie powiatu - zamieszkałą przez ponad 20 tysięcy mieszkańców, o powierzchni 244 km2. Początki sieci osadniczej dzisiejszej gminy sięgają średniowiecza. Dokumenty z XIII w. wspominają o osadach książęcych, takich jak: Mrzezino, Wieś Pucka, Żelistrzewo, Brudzewo, Mieroszyno, Celbowo czy Połchowo. Na podstawie źródeł można stwierdzić, iż do klasztoru oliwskiego należało np. Mechowo i Starzyno, zaś własność rodów rycerskich stanowiły wsie Radoszewo, Łyśnie-wo i Darzlubie. Gdy w 1308 r. ziemia pucka została włączona do komturstwa gdańskiego, powstały nowe wsie, założone przez Krzyżaków, jak choćby Swarzewo, Strzelno i Połczyno. Koniec wieku XVI i wiek XVII były okresem powstawania dużych majątków skupionych w rękach zamożnych rodów Wejherów, Sobieskich i Przebendowskich.


Darłowo

18 wrzesień 2011r.

Darłowo należy do tych miast, których obraz — nawet krótkim pobycie — pozostaje w pamięci turystów. Jest to m sto stare, w którym zachował się dawny charakter zabudowy Wąskie uliczki, a przy kwadratowym rynku zabytkowy, piękny ratusz, fontanna przed ratuszem z postacią rybaka i płaskorzeźbami o motywach morskich, stare kamieniczki nadto strzelające w niebo wieże kościoła i zamku — wszystko przypomina dawną świetność nadmorskiego gro gdzie rezydowali książęta pomorscy i gdzie ostatnie lata swego żywota spędził Eryk I — król Danii, Szwecji i Norweg awanturnik i korsarz. Zbiory morskie w salach zamku, Eryka I w pięknym kościele przypominają czasy, gdy Darłowo było sławnym i zamożnym grodem nad Bałtykiem.


Mielno

15 wrzesień 2011r.

Mielno, położone około 12 km od Koszalina, należy do najpopularniejszych miejscowości letniskowych nad Bałtykiem i Kariera Mielna jako letniska datuje się od początków XX w. Prawie cała miejscowość leży na mierzei oddzielającej morze od jez. Jamno. Domy wczasowe ulokowane są w większości wśród drzew lasu sosnowego, porastającego mierzeję. Największą atrakcją jest tu oczywiście dobrze zagospodarowania plaża morska.


Latarnie morskie

06 czerwiec 2012r.

STILO W miejscu, w którym dzisiaj stoi latarnia, ustawiona była niegdyś drewniana stawa. Miała ona kształt smukłej, ośmiobocznej piramidy ściętej, o wysokości 22,5 m, pomalowanej w biało-czerwone pasy. Wieżę latarni Stilo zbudowano w latach 1904—1906 93. W przekroju poziomym


Strona 4 z 6, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  Następna >