Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

  [1]  2  Następna >

Mielno

02 styczeń 2011r.

Mielno, jedna bardziej rozpoznawanych miejscowości nadmorskich. Słynie z wielu atrakcji, które oferowane są odpoczywającym tu turystom. Umiejscowienie Mielna pomiędzy Morzem Bałtyckim a jez. Jamno sprawia że istnieje tu specyficzny mikroklimat. Dobre połączenie komunikacyjne sprawiają że Mielno jest atrakcyjną bazą wypadową po okolicznych szlakach turystycznych.


Góry i Morze

04 styczeń 2011r.

Góry w Polsce przyciągają na wczasy turystów z całego świata, niewątpliwą zaletą będzie możliwość obcowania z nienaruszoną przyrodą. Dobrym pomysłem na wyjazd będą bez wątpienia Karpaty, należy jednak odnaleźć ośrodek w którym nie ma zbyt wielu urlopowiczów. Sporo urlopowiczów wybiera odpoczynek w ośrodkach mniej rozpowszechnionych, w których nie przyjeżdża zbyt dużo turystów.


Chojnice

25 lipiec 2013r.

CHOJNICE Jest to miasto powiatowe o 12.000 ni., do r. 1920 mające 95% Niemców, położone na zachodnich kresach 3 km. od granicy. W dobie porozbiorowej uległo germanizacji, tem łatwiej, że w bezpośredniej okolicy otoczone jest kołonjami nie mieckich Kosznajdrów. Dzieje miasta. Obronne położenie na przesmyku między spuszczonemi obecnie jeziorami Jeleńc od północy i Zielonem od południa, uczyniło z Chojnic


Chojnice-Kościerzyna

25 lipiec 2013r.

CHOJNICE — KOŚCIERZYNA Linja ta otwarta w r. 1902 przecina półn.-zachodnią część Borów Tucholskich t. z w. Zabory, które zamieszkuje ludność kaszubska. Zabory obejmowały już za czasów krzyżackich północną część komturstwa tucholskiego, między jeziorem Cha-rzykowskiem, Brdą, Strugą, Czarną Wodą a jeziorem


Starogard-Kościerzyna-Kartuzy

25 lipiec 2013r.

STAROGARD - KOŚCIERZYNA — KARTUZY Kolej ta otwarta na przestrzeni do Skarszew w r. 1905, ze Skarszew do Kościerzyny w r. 1885, a z Kościerzyny do Kartuz w r. 1901 przecina okolice zamieszkałe przez Kaszubów, doprowadzając w centrum Szwajcarji Kaszubskiej. Wzdłuż kolei wśród wsi kaszubskich rozsiadły się liczne kolonje niemieckie. Rozpoczynają się one zaraz za Starogardem a pierwsze cztery stacje, Żabno (3 km.), Krąg (7 km.) Bączek (10 km.) i Nygut (15 km.) są to wioski z większością niemiecką. Krąg położony nad spuszczonem jeziorem Kręćkiem, jest gniazdem szlacheckiej rodziny Kręckich.


Kartuzy i Okolica

25 lipiec 2013r.

KARTUZY I OKOLICA jest tó miasto powiatowe o 3.800 nu, położone na wyżynie 200 ni. n. p. m., otoczone dokoła jeziorami, wzgórzami i lasami Hotele: Kaszubski Dwór przy ul. Gdańskiej (wł Bolesław Borzestowski), Hotel Pomorski przy ul, Trzeciego Maja (wł. Fr. Plichta), Hotel Kreft ul. Parkowa (wł. Franc. Krett). Pen sjonaty: Herman ul. Kościerska, Langocz Wzgórze Wolności. Restauracje: w hotelach, nadto Lniski ul. Gdańska, Józef Li- piński ul. Trzeciego Maja, Herman Pawelczyk ul. Trzeciego Maja, Marjan Borzestowski Rynek. Kawiarnie: Aleksander Pielszowski ul. Dworcowa, Franc. Lildat ul. Jeziorna, Franc. Grzemkowski Rynek. Cukiernia połączona z restauracją przy ul. Dworcowej, Bazar przy ulicy wiodącej do kościoła, gdzie można dostać kaszubskie wyroby ludowe, a w szczególności charakterystyczne wyroby garncarskie Necla z Chmielna.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >